טיפול פסיכולוגי בילדים, במתבגרים והדרכת הורים

ליווי וסיוע בתהליכי התפתחות ושינוי בקרב ילדים ומתבגרים המתמודדים עם מצבי רוח, חרדות, קשיים חברתיים, בעיות התנהגות והפרעות קשב.


תכנית הטיפול בכל ילד או מתבגר נבנית בהתאם לצרכים של המטופל והקשיים עמם הוא מתמודד. ישנם מקרים בהם הטיפול משלב מפגשים עם הילד לצד הדרכת הורים, או מפגשים משפחתיים. במקרים אחרים הטיפול יתמקד בהדרכת ההורים בלבד.


אופי הטיפול והכלים הטיפוליים מותאמים לשלב ההתפתחותי של הילד או המתבגר וכוללים טיפול במשחק ובעבודה אומנותית עבור ילדים ומתבגרים צעירים. כלים אלו מהווים דרך טבעית ונוחה לביטוי נושאים שמעסיקים אותם וקשה להם להביעם באופן ישיר. כך, באמצעות התבוננות ושיתוף פעולה במשחק וביצירה ניתן ללמוד על עולמו הפנימי של הילד או המתבגר, לסייע לו לעבד את החוויות הרגשיות עמן הוא מתמודד ולגבש יחד אתו דרכי התמודדות אפקטיביות יותר. בנוסף, מיושמים בטיפול כלים קוגניטיביים והתנהגותיים על פי הצורך.


מעורבות ההורים בטיפול, דרך הדרכת הורים או מפגשים משותפים עם הילד והמתבגר, חשובה ביותר להצלחת הטיפול היות והיא תורמת ליצירת שינוי בסביבה המשפחתית וכך תומכת בהתפתחותו של הילד או המתבגר. באופן דומה, אני נוהג ללוות ולהדריך את הצוות החינוכי בבית הספר או בגן ובעל היכרות מעמיקה וניסיון רב גם בעבודה מול מסגרות חינוכיות אלטרנטיביות (אנתרופוסופי, דמוקרטי ,וחינוך מיוחד). 


ניתן לתאם מפגש היכרות על מנת לבחון אפשרות לטיפול, הדרכת הורים או פגישות ייעוץ סביב נושאים ממוקדים.

נחל-שניר.jpg